• تاریخ انتشار : دوشنبه 30 خرداد 1401 - 12:48
  • کد خبر : 1818
  • چاپ خبر

با ۱۰ هزار دلار آقای وزیر چه خودروهایی می توان وارد کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز به نقل از پازار، شب گذشته سیدرضا فاطمی امین در برنامه تلوزیونی اعلام کرد؛ «بر واردات خودروی اقتصادی تأکید داریم یعنی خودروهایی که زیر ۱۰ هزار دلار باشند؛ زیرا می‌خواهیم پژو، سمند و تیبا را از رده خارج کرده و خودروهایی مانند تارا و شاهین که قیمت‌های بالاتری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز به نقل از پازار، شب گذشته سیدرضا فاطمی امین در برنامه تلوزیونی اعلام کرد؛ «بر واردات خودروی اقتصادی تأکید داریم یعنی خودروهایی که زیر ۱۰ هزار دلار باشند؛ زیرا می‌خواهیم پژو، سمند و تیبا را از رده خارج کرده و خودروهایی مانند تارا و شاهین که قیمت‌های بالاتری نسبت به خودروهای اقتصادی دارند را جایگزین کنیم، پس لازم است برای قشری از جامعه که خودروهایی ارزان‌تر می‌خواهند محصول داشته باشیم.» مزید اطلاع مقام عالی وزارت صمت باید گفت خودروهای کمتر از ۱۰ هزار دلار در بازارهای بین المللی شامل محصولات کارکرده می شود.

از سویی شخص نخست سیاستگذار صنعتی کشور گفته بود؛ «امسال برای تولید حداقل یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو برنامه ریزی کردیم و طبق این برنامه جلو می‌رویم.» سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت فراموش کرده است که این تیراژ تولید نیازمند نقدینگی مناسب با افزایش ظرفیت تولید است.

فاطمی امین به عنوان وزیر صمت از اواخر سال گذشته تاکنون نتوانسته ۱۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی که شورای پول و اعتبار آن را برای پرداخت به زنجیره تامین خودروسازان مصوب کرده، پرداخت کند. با توجه به عدم تامین نقدینگی از سوی وزارت صمت برای خودروسازان، تحقق افزایش تیراژ تولید احتمالا مانند حذف قرعه کشی با شکست همراه خواهد شد.

پیشتر مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت و گو با خبرگزاری «بازار» بیان کرده بود؛ «اگر وزارت صمت آئین نامه ای بدون کسب نظر انجمن واردکنندگان خودرو تدوین کند، از شخص وزیر صمت به دلیل بی توجهی به قانون شکایت قضایی می کنیم.» این در حالی است که وزیر صمت شب گذشته از تمرکز ویژه آئین نامه واردات به خودروها اقتصادی خبر داده است. اگر این اقدام وزیر صمت از روی «تفرعن» نسبت اخذ نظر انجمن واردکنندگان خودرو برای تدوین آئین نامه واردات باشد، باید مجلس شورای اسلامی مطابق قانون برخورد مناسب با ایشان را داشته باشد.

در ادامه به بررسی قیمتی خودروهای وارداتی در بازه قیمتی ۱۰ هزار دلار خواهیم پرداخت:

با ۱۰ هزار دلار چه خودروهایی می توان وارد کرد؟ | تامین نیاز بازار فقط از واردات

فولکس واگن گلف جی تی آی مدل ۲۰۱۲با قیمت ۹ هزار و ۸۰۳ دلار می تواند رقابت جدی با خودروهای هاچ بک فعلی در بازار کشور داشته باشد

هاچ بک مقرون به صرفه
فولکس واگن گلف جی تی آی مدل ۲۰۱۲ در میان محصولات کارکرده با بها زیر ۱۰ هزار دلار بهترین انتخاب برای تامین نیاز خودرو اقتصادی بازار کشور است. این محصول با قیمت ۹ هزار و ۸۰۳ دلار می تواند رقابت جدی با خودروهای هاچ بک فعلی در بازار کشور داشته باشد. این نسل از جی تی آی دارای یک پیشرانه چهار سیلندر توربوشارژر با قدرت ۲۰۰ اسب بخار و مجهز به گیربکس اتوماتیک دو کلاچه است.

از مزایایی مهم این خودرو به فضا مناسب کابین مطابق نیاز مشتریان داخلی، کیفیت بالا اجزای کابین، پایداری و فرمان پذیری مناسب خودرو و مصرف سوخت پایین اشاره کرد. با توجه به اینکه فولکس واگن در سال های گذشته بستر مناسبی برای تامین خدمات پس از فروش حداقلی در کشور تامین کرده بود، واردات این محصول نمی تواند برای مشتریان چالش ایجاد کند. اما در صورت واردات خودروهای کارکرده، محصولات صفر کیلومتر مونتاژ و تولید داخل با چالش جدی همراه خواهد شد.

با ۱۰ هزار دلار چه خودروهایی می توان وارد کرد؟ | تامین نیاز بازار فقط از واردات

تویوتا هایلندر مدل ۲۰۱۱ در بازارهای جهانی اکنون بها ۹ هزار و ۱۵۰ دلاری دارد، این خودرو دارای پیشرانه چهار سیلندر با ۱۸۷ اسب بخار قدرت است

اس یو وی ژاپنی ارزان مناسب بازار ایران
باتوجه به فحوای سخنان وزیر صمت در خصوص واردات خودروهای کمتر از ۱۰ هزار دلار، در کلاس اس یو وی تویوتا هایلندر گزینه مناسب بازار کشور است. تویوتا هایلندر مدل ۲۰۱۱ در بازارهای جهانی اکنون بها ۹ هزار و ۱۵۰ دلاری دارد. از آن جایی که مشتریان داخلی نیاز به اس یو وی های با کیفیت و پر قدرت دارند و خودروهای چینی نتوانسته اند این خواسته را مرتفع کنند، از سوی تولید این کلاس خودرویی نیز در داخل کشور انجام نمی شود، بنابراین واردات هایلندر مناسب بازار و نیاز مشتریان کشور است. هایلندر دارای یک پیشرانه چهار سیلندر با ۱۸۷ اسب بخار قدرت است. کیفیت و استهلاک این خودرو مناسب سلیقه مشتریان داخلی است.

با ۱۰ هزار دلار چه خودروهایی می توان وارد کرد؟ | تامین نیاز بازار فقط از واردات

کیا اسپورتیج مدل ۲۰۱۲ با قیمت ۹ هزار و ۲۰۰ دلار در بازارهای جهانی معامله می شود. این خودرو دارای یک پیشرانه چهارسیلندر ۱۷۶ اسب بخاری است

کیا اسپورتیج بهترین کراس اوور
کیا یکی از برندهای خوش نام و پر فروش کره ای در بازار داخلی است، این خودرو در کلاس کراس اوورهای دو دیفرانسیل شهری می تواند بهترین جایگزین برای محصولات بی کیفیت چینی داخلی باشد. کیا اسپورتیج مدل ۲۰۱۲ با قیمت ۹ هزار و ۲۰۰ دلار در بازارهای جهانی معامله می شود. این خودرو دارای یک پیشرانه چهارسیلندر ۱۷۶ اسب بخاری است. این خودرو دارای یک پیشرانه چهارسیلندر توربوشارژر نیز هست که ۲۶۰ اسب بخار قدرت تولید می کند. در هر دو نسخه واردات این محصول می تواند نیاز بخشی از بازار به محصول کراس اوور را تامین کند. گفتنی است که در کشور بهترین شبکه خدمات پس از فروش برای این محصول وجود دارد.

با ۱۰ هزار دلار چه خودروهایی می توان وارد کرد؟ | تامین نیاز بازار فقط از واردات

هوندا سیویک کوپه مدل ۲۰۱۲ با قیمت ۶ هزار و ۳۰۲ دلار در بازارهای جهانی معامله می شود، این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر با ۱۴۰ اسب بخار قدرت است

کوپه نیاز اصلی بازار کشور
هوندا سیویک کوپه یکی از محصولات خوش فروش بازارهای جهانی است، در سال های گذشته به دلایل عدیده این برند در بازار داخلی علیرغم کیفیت بالا جایگاه مناسب ندارد. هوندا سیویک کوپه مدل ۲۰۱۲ با قیمت ۶ هزار و ۳۰۲ دلار در بازارهای جهانی معامله می شود. کوپه یکی از کلاس های خودرویی است که در بازار کشور به شدت نیاز آن احساس می شود، سیویک کوپه جز یکی از کم استهلاک ترین و ایمن ترین خودروهای این برند ژاپنی است. این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر با ۱۴۰ اسب بخار قدرت است، البته نسخه سی سیویک با همین پیشرانه ۲۰۱ اسب بخار قدرت تولید می کند. در صورت واردات این محصول به بازار کشور، باید انتظار داشت که فروش خودروهای چینی اصطلاحا اسپرت در بازار داخل به کمترین مقدار خود برسد. مصرف سوخت این خودرو در کنار عملکرد بالا آن می تواند سبب ورود نسخه سدان آن به بازار کشور نیز شود.

با ۱۰ هزار دلار چه خودروهایی می توان وارد کرد؟ | تامین نیاز بازار فقط از واردات

نیسان آلتیما مدل ۲۰۱۲ با بها ۸ هزار و ۲۰۶ دلار در بازارهای جهانی معامله می شود، آلتیما دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۲.۵ لیتری است که می تواند ۱۷۵ اسب بخار قدرت تامین کند

سدان فراموش نشود
نیسان یکی از برندهای خوش فروش بازار داخلی است، این برند محصول سدان خوش فروش جهانی به نام آلتیما دارد. نیسان آلتیما مدل ۲۰۱۲ با بها ۸ هزار و ۲۰۶ دلار در بازارهای جهانی معامله می شود. آلتیما دارای بدنه مشابه خودروهای کوپه است و می توان آن را جز سدان های فول سایز حساب کرد. آلتیما دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۲.۵ لیتری است که می تواند ۱۷۵ اسب بخار قدرت تامین کند. از آپشن های این خودرو می توان به؛ صفحه نمایش لمسی ۶.۵ اینچی، سیستم ناوبری، بلوتوث، رادیو ماهواره ای و دوربین دید عقب است. آلتیما دارای یک کابین با کیفیت و سیستم تهویه مطبوع دو منطقه ای و سانروف است. مصرف سوخت این خودرو نسبت به محصولات چینی صفر کیلومتر در بازار کشور، کمتر است.

لینک کوتاه

برچسب ها

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.