• تاریخ انتشار : شنبه 18 تیر 1401 - 10:08
  • کد خبر : 2853
  • چاپ خبر
واکنش فعال حوزه سینما به صحبت های فرح بخش در خصوص شلاق زدن 800 سینماگر زن ایران؛

حامی ناموس سینما باشیم

کمیل نیوز- حسین جفامه فعال حوزه سینما گفت: در این شرایط اگر به هم رحم نکنیم خارج از  این حرفه برخی سودجویان هرگز به ما رحم نخواهد کرد، حداقل قدر همکاران و عزیزانمان را بدانیم و جای هیزم به آتش ریختن حامی ناموس سینما باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز، جنبش می تو مانند بسیاری از جنبش هایی که برای حمایت از حقوق زنان در دنیا به پا می شود، از خارج کشور آغاز و در ایران نیز سبب خبرسازی هایی شد.

برخی این جنبش را خلاف قوانین داخلی می دانستند و برخی نیز به واسطه خصومت شخصی مطالبی را در شبکه های اجتماعی خود عنوان کردند که گاها هیچ پایه و اساس واقعی نداشت.

اما در این بین برخی واکنش ها نه تنها برای جامعه هنری، بلکه برای همه اقشار جامعه را متاثر کرد، یکی از این واکنش ها مربوط به محمد حسین فرح بخش بود که عنوان کرد: اگر مملکت صاحب داشته باشد باید ۸۰۰ نفر حامی جنبش می تو  را شلاق بزنیم.

یکی از فعالین حوزه سینما در گفتگو با گروه فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز در واکنش به این صحبت محمد حسین فرح بخش،  اظهار داشت: در روزگاری که مردم از زن، مرد، پیر و جوان از صبح تا شب در حال دویدن برای گذراندن امورات زندگی خود بوده و  در هر سمت و حرفه ای به سختی در حال کار هستند، شنیدن برخی جملات و اظهار نظرات کور کورانه و جناحی در حرفه ای که تمامی عواملش از آقایان و بانوانش با تمام توان روز و شب در مکانهای مختلف به دور از خانواده مشغول تولید فیلمها، سریالها و برنامه های گوناگون برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه  علیرغم تمامی فشارهای ممیزی و سختگیری های دولتی و خصوصی و حواشی که از دور و اطراف بوجود می آید هستند، شنیدن این حرف از زبان یکی از بزرگان،  صاحب نظران و زحمت کشان این حرفه بسیار دردناک و آزاردهنده است .

حسین جفامه افزود: در کار سخت و مشقت باری مانند کار در حوزه های هنری به ویژه سینما و تئاتر،  زنان  با توجه به سختی ها و نگاه ها از هر سو مورد آزار هستند که این اتفاق ها و صحبت ها به سختی کار می افزاید.

وی با بیان اینکه با این اتفاق ها آنها فکر می کنند که چه اشتباه بزرگی مرتکب شدند که برای کار، علاقه و گذراندن اموراتشان پا به این عرصه نهاده اند، خاطرنشان کرد: در شغلی که نه تنها سختی کار دارد بلکه مردهایش بعضا به خود اجازه و حق هرگونه رفتار، سوء استفاده، توهین و دست درازی را به این قشر آسیب پذیر می دهند، بهتر است تمامی بزرگان و عزیزان طلایه داری که بار فرهنگ و هنر یک کشور هستند در مورد حرف هایی که به زبان می آورند بیشتر تامل کنند، چرا که تمام بانوان محترم این حرفه خواهران و مادران ما هستند و اگر ما در این شرایط به هم رحم نکنیم خارج از  این حرفه برخی سودجویان هرگز به ما رحم نخواهد کرد.

این فعال حوزه سینما بیان کرد: حداقل قدر همکاران و عزیزانمان را بدانیم و جای هیزم به آتش ریختن حامی ناموس سینما باشیم.

لینک کوتاه

برچسب ها

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.