شماره : 48028
2 / 12 / 1402 - 16:45

محمود صادقی: باید در جبهه اصلاحات بازنگری کنیم

کمیل نیوز-محمود صادقی در مناظره ای گفت: دچار لکنت زبان شده ایم باید در جبهه اصلاحات بازنگری کنیم و در عین حال مصطفی کواکبیان نیز اظهار داشت: وقتی قادر به تاثیرگذاری نیستیم لااقل همان حداقلی را اثرگذار کنیم، باید قانون اساسی بازنگری شود.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز،مناظره انتخاباتی «محمود صادقی» دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها و نماینده ادوار مجلس و مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری امروز چهارشنبه – دوم اسفندماه – در حاشیه بیست و چهارمین دوره نمایشگاه رسانه های ایران برگزار شد.

صادقی: راهبرد اصلاح طلبان در سال ۹۴ «انتظارات حداقلی – مشارکت حداکثری» بود

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها و نماینده ادوار مجلس از جناح اصلاح‌طلب در این مناظره گفت: مجموعه تشکیلاتی که اصلاح طلبان شکل داده اند افراد با تجربه و حسن نیت هستند و در همه ادوار مشارکت داشته اند اما الان فضا را به گونه ای می بینند که انتخاباتی نیست.
صادقی افزود: اساسا حتی اگر مردم بیایند و آدم های خوبی هم انتخاب شوند اما دیگر مجلس معنا ندارد و از حیض انتفاع خارج شده است.

وی ادامه داد: ۴ لایحه مربوط به مبارزه با پولشویی را سال ۹۷ تصویب کرده ایم ولی الان چند سال است در مجمع تشخیص در حال خاک خوردن است این همه زحمت بکشیم که نماینده وارد مجلس شود ولی فایده ای از آن نمی بینیم، چه فایده ای دارد؟ چرا باید از افرادی حمایت کنیم که عملکردشان را نتوانیم تضمین کنیم؟
دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها و نماینده ادوار مجلس از جناح اصلاح‌طلب بیان داشت: راهبرد اصلاح طلبان در سال ۹۴ «انتظارات حداقلی – مشارکت حداکثری» بود منتخبان مردم هم تلاش زیادی کردند ولی نتوانستند به نتیجه ای برسند لذا الان به این نتیجه رسیده ایم که نهاد قانونگذاری باید به جایگاه خودش برگردد

 

کواکبیان: قانون اساسی باید بازنگری شود

دبیر کل حزب مردم سالاری گفت: مگر دفعه قبل ۶۰ درصد رأی‌دهندگان در انتخابات غایب نبودند؟ چه تلنگری برای حاکمیت بود؟ نیامدن مردم تلنگری برای حاکمیت نمی شود.
کواکبیان ادامه داد: به محض اینکه از مشارکت پایین انتقاد می کنیم، بلافاصله می گویند در خارج هم ۴۰ درصد آمده اند در حالی که در آنجا نظامشان حزبی است الان درست است به مردم می گویند به خاطر خون شهدا بیایید ولی می بینند که با مشارکت ۴۰ درصدی هم می شود مجلس داشت، وقتی نمی توانیم تاثیرگذار باشیم لااقل همان حداقلی را اثرگذار کنیم باید قانون اساسی بازنگری شود.

 

صادقی: باید در جبهه اصلاحات بازنگری کنیم

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها و نماینده ادوار مجلس از جناح اصلاح‌طلب گفت: دچار لکنت زبان شده ایم نماینده ای که وارد مجلس می شود تا چه مقدار می تواند خواسته مردم را بدون لکنت اعلام کند؟ باید در جبهه اصلاحات بازنگری کنیم.
صادقی افزود: در یک سال اخیر مردم توانسته اند بخشی از مطالبات خود را به حاکمیت القا کنند و حاکمیت بعد از اعتراضات سال گذشته دیگر نمی تواند بخشی از خواسته هایش را به مردم تحمیل کند.

منبع:ایرنا

ثبت شده در سایت کمیل نیوز طی شماره 48028 توسط snk70 و در روز چهارشنبه 2 اسفند 1402 ساعت 16:45:04
© Copyright 2024 https://komeilnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48024
2 / 12 / 1402 - 16:36

تلاش برای رسیدن دستمزد زندانیان شاغل به حقوق وزارت کار

کمیل نیوز-مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت: هیچ مانعی برای پرداخت حقوق زندانی که در کارگاه‌های بنیاد تعاون زندانیان مشغول است به خانواده اش وجود ندارد.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز،رحیم مطهرنژاد در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح کارخانه تولید دوچرخه در زندان قزلحصار درباره دستمزد متفاوت زندانیان شاغل در کارگاه های بنیاد تعاون، گفت: سیاست بنیاد تعاون زندانیان افرایش حقوق و دستمزد زندانیان است. تفاوت دستمزد زندانیان دلایل مختلفی دارد از جمله اینکه برخی از زندانیان تمام ۲۲ روز در کارگاه‌ها مشغول نیستند. به طور مثال کارگر مشغول در کارگاه پوشاک به صورت تیکه دوزی وکارگر مشغول در کارگاه کفش به صورت جفت دوزی دستمزد دریافت می کند. همچنین برخی وردست و کارآموز هستند اما به طور میانگین دستمزد از ۳ میلیون تومان بیشتر کرده است. مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت: تلاش ما این است که حقوق و دستمزد زندانیان به حقوق وزارت کار برسد.مطهر نژاد در پاسخ به این سوال که آیا امکان پرداخت دستمزد زندانی به خانواده اش وجود دارد؟ گفت: هیچ مانعی برای پرداخت حقوق زندانی به خانواده‌اش وجود ندارد و بنا به درخواست زندانی هم این دستمزد به خانواده می تواند پرداخت شود و هم به زندانی.

فقط زندانیانی که خانواده ندارند حقوق بطور کامل به انها پرداخت می شود. برخی از زندانیان محکومیت مالی دارند که بسیار محدود است و دستمزد براساس دستور دادگاه به طلبکارش واریز می شود. مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور ادامه داد: ما هیچ الزامی در آموزش و اشتغال زندانیان نداریم. سالیانه ۸۰ هزار نفر از زندانیان در این دوره ها شرکت می کنند. ما زندانی را مجبور و مکلف به انجام کار در یک کارگاه نمی کنیم.
وی با اشاره به راه‌اندازی کارخانه‌ای در استان گلستان گفت: ایجاد اشتغال در کشور گران شده است؛ البته ما به دنبال این هستیم که کارآفرین، حقوق و دستمزد بیشتری به کارگر بدهد اما برای تشویق کارآفرین با شرایط تسهیل تر برای ایجاد اشتغال برای زندانیان با کارآفرینان همکاری داریم.مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در پایان گفت: ۴۰ هزار پابند از سوی بنیاد تعاون زندانیان تولید شده است و ۳۰ هزار پابند هم داریم که هنوز حکم آن صادر نشده است. امیدوارم احکام صدور این پابندها به زودی صادر شود.
منبع:فارس
ثبت شده در سایت کمیل نیوز طی شماره 48024 توسط snk70 و در روز چهارشنبه 2 اسفند 1402 ساعت 16:36:19
© Copyright 2024 https://komeilnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48022
2 / 12 / 1402 - 16:34

دادستان تهران به مشکلات مردم رسیدگی کرد

کمیل نیوز-دادستان تهران در دیدار مردمی با شهروندان به درخواست‌ها و مشکلات حقوقی و قضایی آنان رسیدگی کرد.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز،علی صالحی، به اتفاق جمعی از معاونان دادستانی، امروز چهارشنبه ۲ اسفند ماه ۱۴۰۲ با حضور در برنامه ملاقات مردمی، ضمن دیدار چهره به چهره با مراجعان و استماع اظهارات آن‌ها، به درخواست‌ها و مشکلات ۱۳۲ نفر از شهروندان رسیدگی و دستورات لازم را برای پیگیری پرونده‌ها صادر کرد.برنامه ملاقات مردمی دادستان تهران، در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه و همچنین برنامه‌های عملیاتی دادسرا مبنی بر کاهش فاصله مسئولان قضائی با مردم و تکریم ارباب رجوع، روز چهارشنبه هر هفته در ساختمان مرکزی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، واقع در میدان ۱۵ خرداد برگزار می‌شود.گفتنی است هدف از برگزاری این برنامه، افزایش نظارت دادستانی بر عملکرد دادسراها و تسریع در گره گشایی از کار مردم است و متقاضیان می‌توانند با برقراری تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به ساختمان مرکزی دادسرا و اخذ نوبت قبلی، با دادستان و معاونان وی دیدار و گفت‌وگو کنند.

 

منبع:فارس

ثبت شده در سایت کمیل نیوز طی شماره 48022 توسط snk70 و در روز چهارشنبه 2 اسفند 1402 ساعت 16:34:08
© Copyright 2024 https://komeilnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48016
2 / 12 / 1402 - 16:18

محسن رضایی: ارتباط ایران با جبهه مقاومت دستوری و آمرانه نیست

کمیل نیوز-دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، تأکید کرد: ارتباط ایران با جبهه مقاومت دستوری و آمرانه نیست، اینکه غربی‌ها می‌گویند ایران دستور می‌دهد کاملا اشتباه است.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز،محسن رضایی دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا امروز (چهارشنبه، ۲ اسفندماه) در همایش ملی نقد، مناظره و نظریه پردازی که در دانشگاه جامع امام حسین(ع) برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: واقعیت این است که پیشرفت هر کشوری بدون فهم، تفکر، اندیشه و نوآوری امکان پذیر نیست و همه این موارد بدون عمل و فعالیت به جایی نخواهد رسید و به بایگانی مغزها و یا کتابخانه‌ها دچار می‌شود.

وی افزود: بین نظریه پردازی و پیشرفت و نظریه پردازی و عمل و اجرا یک ارتباط نزدیک وجود دارد. ما در کشورمان بسیاری از اقدامات را با ترکیب نظریه و عمل آغاز کردیم که نمونه آن بحث انقلاب اسلامی است.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، بیان کرد: انقلاب اسلامی از یک ایده شروع شده است یعنی تأثیرات آیت‌الله شاه آبادی بر حضرت امام خمینی(ره) و همچنین استعداد و فرهیختگی ایشان در تبدیل اسلام از فردی به اجتماعی باعث یک نوع نوآوری در حضرت امام(ره) شد.

رضایی ادامه داد: از دل این تفکر اسلامی یک نظریه‌ای پدید آمد که اسلام و مردم می‌توانند در کنار هم سیاست را رقم بزنند، در حقیقت جمهوری اسلامی از یک چنین مفهومی از دل قرآن، اسلام، احادیت و روایات شکل گرفت، بنابراین می‌توان گفت خود انقلاب اسلامی یک نظریه است که در کتابخانه‌ها نماند و این نظریه تبدیل به یک نظام سیاسی شد.

وی دفاع مقدس را رویداد دیگری دانست و گفت: دفاع مقدس نیز بر اساس یک نظریه شکل گرفت که آن هم تبدیل به عمل شد یعنی تیپ، لشکر و سپاه به وجود آمده و عملیات‌هایی شکل گرفت و نیز شکل رزم تغییر پیدا کرد.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، ادامه داد: ما اکنون همین شکل رزم را به هر کشوری که بخواهد از ملت خود دفاع کند، آموزش می‌دهیم همچون حزب‌الله لبنان و لذا ارتباط ایران با جبهه مقاومت دستوری و آمرانه نیست، اینکه غربی‌ها می‌گویند ایران دستور می‌دهد، اشتباه است زیرا متوجه چنین ارتباطی نیستند.

رضایی اضافه کرد: یک نظریه جنگ انقلابی شکل گرفته و تبدیل به یک ساختار، تاکتیک و مقررات شده است که انسان‌ها را تربیت می‌کند.

وی افزود: سپاه در ابتدا نه به عنوان یک سازمان و تشکیلات بلکه به صورت یک نهاد شکل گرفت به‌گونه‌ای که مبنای آن ارزش‌ها و هنجارها بود و به مرور سازمان هم شد و مبنای تشکیلاتی هم پیدا کرد و چنین چیزی به دلیل وجود یک نظریه است.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، تأکید کرد: یک بخشی از مبانی اسلامی تبدیل به نظریه و عمل شد اما یک بخشی دیگر همچون حوزه اجتماعی و زندگی تبدیل به نظریه نشد.

رضایی، گفت: ما توانستیم سیاست را بر اساس اسلام، نظریه‌پردازی و عملیاتی کنیم ولی نتوانستیم پیشرفت را براساس اسلام نظریه‌پردازی کنیم، هنگامی که این موضوع را اجرایی نکرده‌ایم، می‌خواهیم برخی از حوزه‌های اجتماعی را با دستاوردهای سیاسی و امنیتی حل کنیم که این وضعیت را بدتر می‌کند در حالیکه مسائل زندگی چارچوب نظریه اجتماعی می‌خواهد.

وی، اظهار کرد: ما باید در جنبه اجتماعی اسلام هم تلاش کرده و نظریه‌پردازی کنیم و این نیازمند کوشش فرهیختگان است، تقاضای من این است که به این موضوع توجه شود.

رضایی تصریح کرد: از خلأ ایجاد شده در جنبه اجتماعی، غرب وارد مبارزه با جمهوری اسلامی شده است، زیرا آن‌ها در جنگ، شورش و کودتا نتوانستند در برابر ما پیروز شوند چون سپهر سیاست را ایران فتح کرده بود.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در پایان با بیان اینکه از پژوهشگران، اندیشمندان، اساتید و دانشجویان تقاضا دارم در این مسئله به کمک جمهوری اسلامی بیایند، گفت: تنها با نفی غرب و لیبرال به جایی نخواهیم رسید و لذا نقد و مناظره باید به نظریه پردازی کشانده شود.

 

منبع:فارس

ثبت شده در سایت کمیل نیوز طی شماره 48016 توسط snk70 و در روز چهارشنبه 2 اسفند 1402 ساعت 16:18:47
© Copyright 2024 https://komeilnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48013
2 / 12 / 1402 - 16:18

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۱۲/۰۲؛ ورود سامانه بارشی از شنبه/ برف و باران ایران را فرا می‌گیرد

کمیل نیوز-سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز شنبه هفته آینده خبر داد و اعلام کرد: بارش گسترده برف،‌ باران، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما در راه است.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز،پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات مرکزی زاگرس و ارتفاعات مرکزی البرز،‌ پنجشنبه در ارتفاعات مرکزی البرز و روز جمعه در برخی مناطق شمال غرب و گیلان بارش‌های پراکنده روی می‌دهد.

 

شنبه هفته آینده سامانه بارشی وارد کشور شده و در مناطق شمال غرب، سواحل شمالی، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران آغاز می‌شود.

 

یکشنبه آینده در اکثر مناطق کشور بارش برف و باران، وزش باد شدید موقتی، کاهش محسوس دما، گردوخاک و در استان‌های جنوبی رعدوبرق روی می‌دهد. همچنین تا روز جمعه خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

توصیف سامانه: وزش باد نسبتاً شدید و افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۲

زمان پایان: جمعه ۱۴۰۲/۱۲/۰۴

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد بیش از ۳۰ نات و بیشینه ارتفاع امواج در ساحل تا ۲ متر و در فراساحل بیش از۲ متر

منطقه اثر: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان، در خلیج‌فارس.

اثر مخاطره: احتمال خطر غرق‌شدن شناگران و شناورها به‌ویژه شناورهای سبک و نیمه‌سنگین، اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و فعالیت صنایع فراساحلی و سکوهای نفتی.

توصیه: ممنوعیت شنا، اجتناب فعالیت های تفریحی و صیادی، اجتناب از ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی فعالیت در صنایع فراساحلی و سکوهای نفتی.

منبع:تسنیم

ثبت شده در سایت کمیل نیوز طی شماره 48013 توسط snk70 و در روز چهارشنبه 2 اسفند 1402 ساعت 16:18:32
© Copyright 2024 https://komeilnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48014
2 / 12 / 1402 - 16:15

۷ پایگاه اسرائیلی زیر موشک‌باران حزب‌الله

کمیل نیوز-نیروهای جنبش حزب‌الله لبنان بعدازظهر امروز با سلاح‌های موشکی مناسب، محل تجمع نظامیان اسرائیلی در المرج، پایگاه رویسات العلم، شهرک متولا، زبدین و زرعیت را هدف حملات خود قرار دادند.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز، «مجاهدان ما تجمع سربازان دشمن را در مجاورت پایگاه المرج با سلاح موشکی هدف قرار دادند؛ حملاتی که مستقیماً به هدف اصابت کردند»، این سومین بیانیه امروز حزب‌الله از هدف قراردادن پایگاه‌های اسرائیلی بود.

حزب‌الله دقایقی بعد با انتشار بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که نیروهایش پایگاه نظامیان اسرائیلی در رویسات العلم واقع در مزارع اشغالی شبعا را هدف قرار داده است.

شهرک اشغالی متولا سومین هدف حملات بعدازظهر و پنجمین هدف حملات حزب‌الله از صبح امروز تا به این لحظه است که صدای آژیرهای خطر را در شمال سرزمین‌های اشغالی به صدا درآورد.

هدف دیگر حملات امروز حزب‌الله پایگاه زرعیت است که با هدف حمایت از مردم فلسطین و مقاومت شریف آن‌ها در غزه مورد حمله قرار گرفت.

پایگاه‌های نظامی زبدین و زرعیت هم مورد هدف قرار گرفتند تا شمار حملات حزب‌الله به تجمع‌ نظامیان اسرائیلی تا این لحظه، به عدد ۷ برسد.

ارتش رژیم اشغالگر امروز با ادعای حمله به ۳ مرکز فرماندهی عملیاتی حزب‌الله در جنوب لبنان، اعلام کرد «برای رفع تهدیدات، پایگاه‌های عیتا الشعب و الظهیره در جنوب لبنان را بمباران کردیم».

پیش‌از آن و از صبح امروز، جنبش حزب‌الله لبنان اعلام کرد که یک سایت نظامی از نظامیان دشمن اسرائیلی را در شهرک شومیرا هدف قرار داده و مستقیماً تلفاتی وارد کرده است.

حزب‌الله بیانیه دیگری هم اعلام کرد که دو ساختمان متعلق به سربازان دشمن اسرائیلی را در شهرک آویویم هدف قرار داده است.

 

منبع:فارس

ثبت شده در سایت کمیل نیوز طی شماره 48014 توسط snk70 و در روز چهارشنبه 2 اسفند 1402 ساعت 16:15:33
© Copyright 2024 https://komeilnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48008
2 / 12 / 1402 - 15:59

شنیده شدن صدای انفجار مجدد در دمشق

کمیل نیوز-رسانه‌ها از شنیده شدن صدای انفجار برای دومین بار در شهر دمشق خبر دادند.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز،رسانه‌ها گزارش دادند که سامانه دفاعی ارتش سوریه با اهداف متخاصم در آسمان دمشق درگیر شده و این انفجارها در منطقه دیماس دمشق رخ داده است.

رسانه‌های سوریه امروز از حمله موشکی رژیم صهیونیستی به منطقه مسکونی «کفرسوسه» در جنوب دمشق خبر داده بودند.

 

وزارت دفاع سوریه اعلام کرد که این حمله صبح امروز ساعت ۹:۴۰ صورت گرفت و رژیم اسرائیل از سمت جولان اشغالی سوریه چند موشک به یکی از ساختمان‌های مسکونی در محله کفرسوسه دمشق شلیک کرد که در اثر آن دو غیرنظامی شهید و یک تن دیگر زخمی شده و خسارت‌های مادی به این ساختمان و ساختما‌ن‌های مجاور وارد شده است.

 

منبع:تسنیم

ثبت شده در سایت کمیل نیوز طی شماره 48008 توسط snk70 و در روز چهارشنبه 2 اسفند 1402 ساعت 15:59:08
© Copyright 2024 https://komeilnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48009
2 / 12 / 1402 - 15:55

کواکبیان: لیست انتخاباتی علی مطهری کاملاً شخصی است

کمیل نیوز- دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: ما در تهران داوطلب نداریم و مطهری در زمان بستن لیست از ما نخواسته که داوطلبی را معرفی کنیم.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کمیل نیوز،مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری، گفت: علی مطهری خودش لیست را بسته و لیست صدای ملت یک لیست شخصی است.

آن گونه که ایرنا روایت کرده، دبیرکل حزب مردم سالاری افزود: تنها یکی دو حزب اصلاح طلب در لیست صدای ملت هستند که این به معنای آن نیست که این لیست اصلاح طلبان است.

کواکبیان خاطرنشان کرد: ما در تهران داوطلب نداریم و مطهری در زمان بستن لیست از ما نخواسته که داوطلبی را معرفی کنیم.

این فعال اصلاح طلب گفت: اگر امکان این فراهم باشد که روزنه‌ای ایجاد شود از آن استفاده می‌کنیم.

منبع:ایرنا

ثبت شده در سایت کمیل نیوز طی شماره 48009 توسط snk70 و در روز چهارشنبه 2 اسفند 1402 ساعت 15:55:27
© Copyright 2024 https://komeilnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر